Lomnickou ZŠ navštívila basketbalová špička

Základní škola TGM je zapojena do projektu Sazka Olympijský víceboj, ve kterém probíhá několik doplňkových soutěží. Jednu z nich připravil pro školy Český olympijský výbor společně s Českou basketbalovou federací s názvem To je basketbal. Žáci 1. stupně natočili video s basketbalovou tematikou a s pokřikem na podporu české reprezentace v kvalifikaci o olympijské hry v Riu. Díky tomuto videu byla naše škola vybrána v rámci Libereckého kraje a získala návštěvu basketbalové show a vybavení na basketbal.

Společně s maskotem Bastym navštívili naši školu basketbaloví hráči a trenéři, mj. Tereza Vorlová, účastnice Evropských her v Baku 2015, MS 2012, evropského šampionátu 2014 a nejlepší basketbalistky hry 3x3.

Děti se basketbalu věnovaly celé dopoledne a náramně si to užily. Vyzkoušely si jednotlivé basketbalové dovednosti a dokonce si zasoutěžily o repliku reprezentačního dresu. Sportovní dopoledne žáci uzavřeli svým pokřikem „Hej, hej, hej, basketbal je nej! Míč poletí do koše a český tým vás rozkouše! Hej, hej, hej, basketbal je nej!“

Republikové finále nás nemine

Úspěch žáků lomnické ZŠ TGM na krajském kole atletické soutěže OVOV zajistil postup na republikové finále. Sportovní klání se uskuteční v září v Brně. Žáci nejenže poměří své síly s těmi nejlepšími, ale také mají možnost setkat se s olympioniky a jinými sportovními osobnostmi, zažijí atmosféru velké sportovní akce. OVOV – Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů založili olympijští šampioni v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle. Závodí se též v deseti disciplínách.                     V krajském kole naše družstvo ve složení Anna Čapková, Tereza Gaubmannová, Andrea Duštová, Sára Pávová, Richard Brauner, Tomáš Rejman, Matěj Strnádek, Jan Šidlichovský podalo excelentní výkony v porovnání s ostatními deseti družstvy z Libereckého kraje. Postup z 1. místa byl zaručený. V jednotlivcích byli zejména úspěšní Tereza Gaubmannová, která obsadila 1. místo, Andrea Duštová – 3. místo a Matěj Strnádek – 2. místo. Všem sportovcům děkujeme za příkladnou reprezentaci a přejeme jim hodně štěstí do Brna!

Výsledky nejlepších žáků ve šplhu (5 m tyč)

6. ročník       1.        Bartoníček L.           6,58 s

5.        Šlajchrt         3,89

6.        Flouma V.    3,96

Okrskové kolo 5.4.2016

Naše základní škola organizovala okrskové kolo ve vybíjené. Žáci 4. a 5. ročníku vybojovali 1. a 2. místo, čímž postupují do okresního finále v Turnově.

Nejúspěšnější žáci školního kola Biologické olympiády 2016

6.-7. ročník

1.        Zemánek J.              7.C      54 bodů

2.        Kaplíková N.           7.B     45

3.        Zelmanovičová T. 6.A     38

4.        Šubrtová L.              6.A     37

5.        Šimek Jaromír        7.C      35

6.        Strnádek M.                        7.C      31

8.-9. ročník

1.        Kučerová T.             8.A     60 bodů

2.        Bímová L.                8.A     52

3.        Rašková T.               8.C      47

4.        Zelenková  A.          9.B      45

5.        Mařas  F.                  9.A     44

6.        Borůvková L.          9.B      44

Charitativní akce Stonožka 25.11.2015

Památník Terezín - 9.ročník

Žáci devátých ročníků lomnické základní školy se počátkem listopadu zúčastnili literárně historické exkurze, jejímž cílem byl Památník Terezín. Prohlídku zahájili v Malé pevnosti, kde společně s průvodkyní prošli vězeňské dvory a cely a poté se přesunuli do terezínského ghetta, aby pokračovali v prohlídce. Na terezínském náměstí vyslechli fakta o fungování města za Protektorátu Čechy a Morava. V Magdeburských kasárnách si mohli představit, v jak stísněných podmínkách se žilo. Při pohledu na trojposchoďové palandy, kterých bylo v místnosti několik, si určitě všichni vzpomněli na pokojíky, které mají jen pro sebe. Z dalších objektů města žáci viděli márnici a krematorium s židovským hřbitovem, kde průvodkyně opět připomněla otřesná historická fakta, a to počet židovských obětí krutého zacházení nacistů. Exkurzi zakončili v Muzeu ghetta, kde je instalována stálá výstava týkající se života Židů za druhé světové války. Tento úsek historie je nutné neustále připomínat, proto je Terezín každoročním cílem lomnické školy.

Krajské kolo recitace

Exkurze do ZOO- 8. ročník