EU peníze školám

Naše škola se od 1. 9. 2011 zapojila do projektu EU peníze školám Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Náš projekt má název Moderní škola. Peníze z tohoto projektu budou využity na zkvalitnění výuky, na vybavení školy a na vzdělávání pedagogických pracovníků.

Cílem projektu je prostřednictvím nových metod a nástrojů docílit zlepšení stavu počátečního vzdělávání na základní škole v České republice. Zkvalitnění a zefektivnění výuky bude dosaženo metodickým vzděláváním a podpůrnými kurzy pedagogických pracovníků, tvorbou a následným používáním nových metodických pomůcek a učebních materiálů ve výuce.

Základní informace k projektu:
  • Žádost byla podána na MŠMT v květnu 2011, projekt byl schválen v červenci 2011.
  • Celková výše projektu je 2 470 794 Kč.
Do projektu je zapojeno 23 pedagogických pracovníků, kteří vytvářejí výukové materiály (DUM) v šabloně VY 32 INOVACE - klíčová aktivita „Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT“ - to celkem 1080 DUM.

Na základě vzdělávacích potřeb školy bylo organizováno další vzdělávání pedagogických pracovníků na téma: Matematika s využitím kancelářského SW.
Finanční prostředky budou použity na vybavení školy informačními technologiemi.