Týden otevřených dveří

SVČ SLUNÍČKO - 16. 9. 2016

Zdobíme dýně , sportujeme...

Předvánoční čas v 1. A

Se začátkem adventu jsme každý den rozbalili jeden dárek pod naším stromečkem  a splnili zadaný úkol . Společně jsme pozorovali , jak dny do Vánoc ubývají.
5. prosince nás navštívil Mikuláš se svou družinou a celé dopoledne jsme se věnovali plnění čertovských úkolů v tělocvičně.

Další den k nám přišli rodiče, kterým jsme ukázali, co již umíme a společně jsme si vyrobili vánoční přání.

Nezapomněli jsme ani na zvířátka ve volné přírodě, a proto jsme jim donesli do krmelce něco dobrého a ozdobili  jim stromeček jablky a mrkví.

V předvánočním čase jsme v muzeu navštívili výstavu BETLÉMŮ a poslední den ve škole jsme si ve třídě vytvořili  krásnou vánoční atmosféru - zpívali jsme koledy, připomněli jsme si vánoční zvyky a tradice , ochutnávali cukroví,  rozbalili dárečky pod stromečkem ..
Pak už jsme se rozloučili s přáním "Šťastné a veselé Vánoce!"

Zimní sportovní den

Zima

V lednu jsme ukončili bruslení , děti dostaly diplomy a nejrychlejší bruslař ze všech 1. tříd TONDA MIZERA obdržel medaili. Z našich dívek byla nejrychlejší Eliška Binhaková.

Na konci ledna si děti odnesly domů svá první vysvědčení !

Celý únor jsme se v prvouce věnovali tématu "Lidské tělo".

Učili jsme se poznávat a pojmenovat části těla. Zabývali jsme se výživou, ochranou před nemocemi, péčí o tělo..Spoustu věcí jsme si vyzkoušeli při projektovém dnu a dokonce nás navštívil  záchranář Tomáš , který nám  poutavou formou vyprávěl o poskytování první pomoci.

DEN ZEMĚ , VÝLET SOBOTKA HUMPRECHT